basın bültenleri

2020 GCA Yıl Sonu Müşteri Bülteni

2020 GCA Yıl Sonu Müşteri Bülteni

11-12-2020

1) Genel Müdürümüz Dr. Abdullah Gayret’in Mesajı

GCA, tüm üretim süreçlerini global kalite ve güvenlik standartları çerçevesinde yöneten, inovatif düşünce, yenilikçi tasarım ve sürdürülebilir kalite yaklaşımlarıyla, çevreye ve insana saygıyı daima ön planda tutan, sektöründe öncü olma tutkusunu taşıyan bir firmadır.

İş ortaklarımızın istek ve ihtiyaçlarına odaklanan hizmet anlayışımız, üründe kaliteye ve yenilikçiliğe verdiğimiz önem, müşterilerimiz için her an ulaşılabilir olmak, birlikte yarattığımız başarılı ve ödüllü projelerle taçlanmakta ve iş ortaklarımızla kurduğumuz kalıcı bağları daha da güçlendirmektedir. Öyle ki, iş ortaklarımızın ürünlerine en uygun teknik ve kreatif cam ambalajı sunmak adına, oluşturduğumuz yerinde analiz, detaylı projelendirme, tasarım ve takipten oluşan özel bir süreçle daha etkin ve memnuniyet veren sonuçları elde edebiliyoruz. Müşterilerimizin en iyisini hayal ettikleri ürünleri için tasarladığımız cam ambalajlarımız, sadece ülkemizde değil dünya çapında da en önemli ve en prestijli ödüllere layık görülmekte ve bizleri gururlandırmaktadır.

Kurulduğumuz günden bu yana en temel amacımız, iş ortaklarımızın memnuniyetini arttırmaya odaklı yenilikçi ürünler üretmek ve sektörümüzde bu yöndeki öncülüğümüzü sürdürülebilir kılmaktır. Sektörümüzü ileriye götürmek amacıyla verimliliği artırmak ve ürünlerde mekanik dayanımı koruyarak ürün ağırlığını azaltmak adına AR-GE alanında ciddi yatırım yapmaktayız. Önümüzdeki dönemde de alanımızda yapacağımız yatırımlar ile hizmet çeşitliliğini artırmayı ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Bu sene ayrıca, üretim kapasitemizi artırmak amacıyla yeni bir fırın yatırımımız bulunuyor ve 2021 yılı içerisinde kapasitemizi iki katına çıkaracak şekilde faaliyete geçirdik. GCA Üretim Tesisi’nin altyapısı, en başından itibaren birden çok cam üretim fırını ile üretim yapabilecek şekilde tasarlanmıştır. Öte yandan, bizim de içerisinde yer aldığımız 20 cam ambalaj üreticisi olarak FEVE önderliğinde %80 yeşil enerjiyle çalışan ilk hibrit elektrikli büyük ölçekli cam eritme fırınını inşa etmek üzere bir araya geliyoruz. “Geleceğin Fırını" adı verilen bu proje, cam ambalaj endüstrisinin karbonsuzlaştırma yolculuğunda önemli bir kilometre taşı görevi görecek. Mevcut fosil yakıtlı enerji kaynaklarının yerini alacak fırın, cam üretiminde toplam CO₂ emisyonunu %50 oranında azaltacak.

GCA olarak kuşkusuz, endüstrimizdeki küresel trendlerle her daim güncel kalmayı ve uluslararası arenada pazar payımızı arttırmayı hedefliyoruz. Ekibimizle koca bir aile olarak canla başla çalışarak yakaladığımız gelişim grafiğimiz sayesinde başta Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz.

Bizlere bu yolculuğumuzda her zaman destek olan, bizimle vizyon ve hedeflerimizi paylaşan siz değerli iş ortaklarımıza ve tüm çalışma arkadaşlarıma en içten teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyor; 2021 yılının tüm sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve bereket dolu olmasını temenni ediyorum.

Daha nice yıllara hep birlikte girmek dileğiyle. 

Abdullah Gayret / GCA Genel Müdürü

2) G2 Fırın Yatırımı

GCA olarak devreye almayı planladığımız 2. fırınımız ile yatırımlarımıza bir yenisini daha ekledik. Pandemi öncesinde başladığımız yeni fırın yatırımımıza bu dönemde yaşanan tahmin edilemez etkilere rağmen son sürat devam etmeyi başardık. Küresel bir oyuncu olma gayesi ve iç pazar talebi paralelinde üretim kapasitemizde mevcut fırın kapasitemize göre artış planlayarak 400 tonluk cam üretim fırını devreye alınmasında sona yaklaşılmıştır.

İlk kuruluşumuzdan itibaren, birden fazla cam üretim fırını ile üretim yapabilecek şekilde tasarlanan altyapımız ile 2020 yılı içerisinde inşaat çalışmalarına başlanmış olup, yeni fırınımızı 2021 Mart itibarıyla devreye soktuk. Yeni fırınımızda da ileri teknoloji kullanımı ile sektördeki yeni teknolojilerin yakından takipçisi olmaya devam ediyoruz.

Kuruluşumuzdan bu yana geçen zamanda, iş ortaklarımızın da desteği ile ekonomimize ve ülke istihdamına sağladığımız katkıların haklı gururunu yaşıyor, yeni yatırımımız ile bu ivmelenmenin pozitif yönde devam etmesi için var gücümüzle gayret göstereceğimizi belirtmek istiyoruz. Sürdürülebilir ve uzun vadeli iş ortaklarının kritik öneme sahip olduğu bu sektörde artan hacmimiz ile siz değerli iş ortaklarımıza daha da kapsamlı çözümler sunabileceğiz.

 

3) Covid-19 Sürecinin İş Yapış Biçimimize Etkisi

GCA’ın da bir parçası olduğu Gürok Holding olarak, çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığı ve güvenliği her zaman önceliğimiz olmuştur. Bu çerçevede Covid-19 vakalarının Türkiye’de görülmeye başladığı ilk günden itibaren Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın, COVID-19’un yayılmasını azaltmak amacı ile uyguladığı yönerge, faaliyet ve müdahale planlarını yakından takip ederek, gerekli bütün tedbirleri hayata geçirmiştik.

Ülkemizde görülen ilk Covid-19 vakasından sonra GCA olarak hem ofis hem de üretim alanlarımızda gerekli olan tüm üst düzey önlemleri aldık. Kenetlenmiş bir aile olarak, kahraman çalışanlarımızın değerli katkılarıyla üretime hız kesmeden devam etmeyi başardık. Pandemi süresi boyunca tedarik zincirini aksatmadan, çalışanlarımızın sağlığını en ön planda tutacak şekilde gıdaların güvenliğini sağlayarak vatandaşlarımızın gıda ve içeceklere sorunsuz bir şekilde erişmesine yardımcı olduk. Çalışma ve üretim alanlarımızda hijyen ve sosyal mesafe önlemlerini aldık. Evden çalışmaya uygun konumda olan çalışanlarımızla evden çalışma sistemini Mart ve Temmuz ayları arasında hayata geçirdik. Ağustos ayı içerisinde Bakanlıkça hazırlanan vakaların azalması ile birlikte tedbirli olarak ofislerimizde esnek çalışma sistemini başlattık. Çalışanlarımız bir hafta evlerinden, bir hafta ofislerinde mesailerine devam etti. Akabinde vakalarda gerçekleşen artışla giriş ve çıkış saatlerinde yaşanan yoğunluğu azaltmak adına çalışma saatlerimizi yoğunluğun daha az olduğu zaman dilimlerine aldık. Ocak ayı itibari ile dönüşümlü olarak çalışmaya devam ediyoruz.

Ayrıca sektörden edindiğimiz veriler neticesinde, bu dönemde bazı ülkelerde gıda ve içecek ürünlerinin tedariğinde önemli problemler yaşandığını gözlemlemiş olduk. Türkiye’de ise hem sizin de içinde bulunduğunuz geniş gıda ve içecek sektörü hem de bizim de içinde bulunduğumuz ambalaj sektörünün özverili çalışmaları sayesinde ambalaj sıkıntısı, dolayısıyla ürün sıkıntısı yaşanmadı ve tüketiciler ürünlere ulaşabildiler.

 

4) GCA, Güvenli Üretim Sertifikası Almaya Hak Kazandı

GCA, Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılan denetimleri başarıyla geçerek Ağustos ayında Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazandı.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından, sanayi işletmelerinin güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesi amacıyla yapılan denetimleri yaz aylarında başarıyla geçmiş olup; Güvenli Üretim Belgesi alarak Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygun üretim yaptığını Ağustos’ta belgeledik.

Ülkemizde görülen ilk Covid-19 vakasıyla birlikte şirket bünyesinde alınan önlemlerle çalışanlarının sağlığına ve güvenliğine önem veren, ürünlerini tüm hijyen ve güvenlik tedbirlerini alarak üreten GCA, önceliğinin her zaman sağlık olduğunu bir kez daha vurguladı. Abdullah Gayret, “Türkiye'de ilk Covid-19 vakası görülmeden önce tüm işyerlerimizde olduğu gibi fabrikamızda da Sağlık Bakanlığımız ve Dünya Sağlık Örgütü protokolleri çerçevesinde özel pandemi politikası oluşturduk ve bu doğrultuda iş prosedürlerimizi revize ettik. Birincil önceliğimiz her zaman sağlık. Üretimimizi de aynı titizlikle tüm hijyen ve güvenlik tedbirlerine uyarak gerçekleştirdik. Güvenli Üretim Belgesi’ni almaktan dolayı mutluyuz.” dedi.

Uluslararası geçerliliği bulunan Güvenli Üretim Belgesi, tüm sektörlerdeki sanayicilerin Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nda yer alan enfeksiyon önleme ve kontrol prosedürlerini yerine getirdikleri takdirde, sanayi işletmelerinde çalışanların, ziyaretçilerin, tedarikçilerin, yani tüm paydaşların sağlığının gözetilmesi amacıyla veriliyor.

 

5) 2021 Yılı Avrasya Ambalaj Fuarı’nda Görüşmek Üzere

Geçtiğimiz 21-24 Ekim 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanan Avrasya Ambalaj Fuarı Eylül ayında 2021 yılına ertelendi. Fuar katılımımızı yeni tarihi olan 20-23 Ekim 2021'de gerçekleştireceğimizi bilgilerinize bir kez daha sunarız.

GCA olarak, çalışanlarımızın, ailelerinin ve iş ortaklarımızın sağlığı ve güvenliği her zaman önceliğimiz olmuştur. Bu çerçevede Covid-19 vakalarının Türkiye’de görülmeye başladığı ilk günden itibaren Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın, Covid-19’un yayılımını azaltmak amacı ile uyguladığı yönerge, faaliyet ve müdahale planlarını yakından takip ederek, gerekli bütün tedbirleri hayata geçirdik.

Önümüzdeki dönemde de aldığımız önlemleri titizlikle sürdürmeye devam edeceğiz.

Toplumsal sağlığın korunması adına üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde; siz değerli iş ortaklarımızın bir telefon, bir e-posta uzağındayız. Dileyen iş ortaklarımızla dijital ortamda, dileyen iş ortaklarımızla ise dezenfekte edilmiş özel misafir toplantı odalarımızda bir araya gelerek; sizinle olan temasımızı sürdürülebilir kılmaya devam edeceğiz.

 

 

6) Çevre Ajansı Kurulmasıyla İlgili Güncel Bilgi

24.12.2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan bildirge neticesinde; Depozito Yönetim Sistemi (DYS) uygulamasının altyapısının kurulması ve operasyonlarının yürütülmesi için Türkiye Çevre Ajansı’nın kurulması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun yürürlüğe girmiştir.

Bu Kanunun amacı; çevre kirliliğini önlemek ve yeşil alanların korunmasına, iyileştirilmesine ve geliştirilmesine katkı sağlamak, döngüsel ekonomi ve sıfır atık yaklaşımı doğrultusunda kaynak verimliliğini artırmak ile ulusal ölçekte depozito yönetim sistemi kurulmasına, işletilmesine, izlenmesine ve denetimine yönelik faaliyetlerde bulunmak üzere Türkiye Çevre Ajansının kurulmasıdır.

Bu Kanunla verilen görevleri yerine getirmek üzere Bakanlıkla ilgili, tüzel kişiliği haiz, bu Kanunda belirtilen hususlar dışında özel hukuk hükümlerine tabi Türkiye Çevre Ajansı kurulmuştur.

Ajansın, Bakanlıkça belirlenen çevre strateji ve politikaları doğrultusunda yapacağı faaliyetler şunlardır:

Depozito yönetim sistemini kurmak, kurdurmak, işletmek veya işlettirmek; ilgili tarafların depozito yönetim sistemine dâhil olmasını sağlamak ve bunların yükümlülüklerini belirlemek ile Bakanlıkça belirlenen depozito bedeli, ücret ve teminatları almak ve iade etmek.

Bakanlıkça depozito uygulamasına zorunlu olarak tabi tutulan ürünlere yönelik depozito yönetim sistemi altyapısının oluşturulmasına, uygulanmasına, izlenmesine yönelik izin ve onay işlemleri dahil gerekli idari düzenlemeleri ve tedbirleri uygulamak ve gerekli kontrolleri yapmak.

Çevrenin iyileştirilmesine yönelik olarak faaliyetlerde bulunmak.

Sıfır atık yönetim sisteminin kurulmasına ve uygulanmasına katkı sağlamak.

Geri kazanılabilir ürünlerin kullanımları sonrası ülke ekonomisine kazandırılmasına ve geri kazanılabilir atıkların yönetimine ilişkin faaliyetlere katkı sağlamak.

Kamuoyunda duyarlılık ve farkındalık oluşturmak amacıyla; görsel, işitsel ve yazılı yayınlar hazırlamak, yayımlamak, basın ve yayın organları ile iş birliği yapmak, kampanya, yarışma ve tanıtım gibi faaliyetlerde bulunmak.

Eğitim ve sertifika programları düzenlemek, bilimsel çalışmalar yapmak, dokümantasyon, araştırma ve uygulama merkezleri ile laboratuvar ve müze kurmak.

Yurt içinde veya yurt dışında yerel yönetimler, ulusal veya uluslararası kurum veya kuruluşlar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve gerçek veya tüzel kişilerle iş birliği yapmak, ortak projeler geliştirmek ve faaliyetlerde bulunmak; uygun görülmesi hâlinde belediyelere, il özel idarelerine, eğitim kurumlarına ve diğer kurum ve kuruluşlara mali ve teknik destek sağlamak.

Resmi gazetenin tamamına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

 

 

7) FEVE ile Sürdürülebilirlik için El Ele!

GCA olarak ülkemiz adına tek temsilcisi olduğumuz Avrupa Cam Ambalaj Üreticileri Derneği (FEVE) ile 2020 yılında çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettik.

Dernek kapsamında 2020 yılında cam ambalaj endüstrisinin karbonsuzlaştırma yolculuğunda önemli bir kilometre taşı görevi göreceğine inandığımız Geleceğin Fırını projesinin destekçilerinden biri olduk. Projenin amacı; mevcut fosil yakıtlı enerji kaynaklarının yerini alacak fırının, cam üretiminde toplam CO₂  emisyonunu %50 oranında azaltacak olmasıdır.

GCA’ın sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda desteklediği projede ilk fırının 2022 yılında tamamlanması planlanırken, ilk sonuçların 2023 yılında elde edilmesi öngörülüyor.

Doğal gazın %80'ini yeşil enerji yani elektrik ile değiştirecek bu teknoloji, fırın emisyonunu %60 oranında ve bir cam ambalaj fabrikasının toplam CO2 emisyonunu yaklaşık %50 oranında azaltmaya yardımcı olacaktır.

Bu proje, tarihte ilk defa 20 cam ambalaj üreticisinin en iyi mühendislerini bir araya getirerek, böyle bir yeniliğin başarılabileceğini gösterecektir.

Ayrıca yıl içerisinde; Avrupa genelinde geri dönüşüme yönelik cam toplama oranını 2030 itibariyle %90’a çıkarmak için Avrupa Cam Ambalaj Endüstrisi tarafından başlatılan “Cam Döngüsünü Tamamla” (Close The Glass Loop) hareketinin lansmanı yapıldı. Online lansman etkinliğinde 200'den fazla katılımcı, 11 ülkenin kurucu ortakları ve ulusal temsilciler platformu resmen başlatarak Avrupa Eylem Planı’nı imzaladı.

“Cam Döngüsünü Tamamla” hareketi, cam ambalaj toplama ve geri dönüşüm döngüsünün farklı paydaşlarını ortak bir Avrupa platformunda buluşturarak cam ambalaj toplama açığının kapatılması ve geri dönüşümlü camın (cam kırığının) kalitesinin artırılmasını hedeflemektedir. Bu sayede kaynaklar ‘’Şişeden Şişeye’’ geri dönüşüm döngüsü içerisinde verimliliğini koruyacaktır. Daha fazla miktarda kaliteli cam kırığına ulaşılabilmesi, kaynak açısından verimli bir üretim süreci ile premium düzeyde, güvenli ve tamamen geri dönüştürülmüş materyal elde edilmesini sağlar.

Yıl içerisinde GCA’ın Türkiye’de temsil ettiği Avrupa Birliği Cam Ambalaj Üreticileri Derneği (FEVE)’nin, bağımsız araştırma şirketi Insites iş birliği ile gerçekleştirdiği tüketici anketi de sonuçlandı. Türkiye dahil olmak üzere 13 Avrupa ülkesinden 10,000 tüketicinin katıldığı anket, cam ambalaja duyulan güvenin her geçen yıl arttığını ortaya koyuyor.

Çevre ve gıda güvenliği gibi konularda bilinçlenmenin artmasıyla, tüketici davranışındaki değişiklikler ankette göze çarpıyor. Araştırmaya göre; tamamen doğadan gelen malzemelerden üretilmesi, sonsuz kez kendine geri dönüştürülme özelliği ve içerisindeki ürünle kimyasal tepkimeye girmemesiyle cam ambalaj, son yıllarda tüketiciler için gıda ve içecek satın alma kararında etkin bir role sahip. 5 tüketiciden 2'si diğer ambalaj malzemelerine göre daha geri dönüştürülebilir olduğunu düşündükleri için cam ambalajı tercih ediyor. Avrupa genelindeki tüketicilerin 10’da 9’u camın en ideal ambalaj malzemesi olduğunu ifade ediyor. Ankette yer alan sonuçlar ayrıca, Türkiye’deki tüketicilerin %90’ının 3 yıl öncesine kıyasla daha fazla cam ambalaj satın aldığını gösteriyor.

Anket sonuçları, tüketicilerin büyük çoğunluğunun cam ambalajlarını geri dönüştürdüğünü ortaya koyuyor: Avrupalıların %84'ü, cam ambalajlarını geri dönüşüm için ayrıştırıyor. Kullanılmış cam ambalajı yerel bir cam kumbarasına götürmek, Avrupa genelinde en uygun bertaraf yöntemi olarak kabul ediliyor. Ankette ortaya çıkan bir başka güzel sonuç ise, Türkiye’de ambalaj atığı ayrıştırma konusunda son yıllarda büyük bir gelişme olduğunu ortaya koyuyor.

Sonsuz şekilde geri dönüştürülebilen, tekrar kullanılabilen bir kalıcı materyal olan cam ambalajın ilaç, parfümeri, kozmetik sektöründe olduğu gibi gıda ve içecek sektörlerinde tercih edilmesi, ‘’Sürdürülebilir Tüketim ve Üretim’’ ilkesiyle uyumlu olarak cam ambalaj geri dönüşümü, aynı zamanda İklim Eylem Hedefi’ne uygun olarak enerji tüketimini ve CO2 emisyonlarının önemli ölçüde azalmasını sağlıyor.

8) Pratik Online Toplantı Araçları

 

Pandemi döneminde evden çalışmayı kolaylaştıracak bazı iletişim araçlarını sizler için derledik.

 

  • Cisco Webex

Cisco Webex ile 100 kişiye kadar, süre kısıtlaması olmadan HD kalitesinde toplantı yapabilirsiniz. Gizlilik noktasında son derece güvenilir olan uygulama; kurumsal şirketler için en tercih edilebilir uygulamalar arasında yer almaktadır.

  • Free Conference Call

Aynı anda 1.000 kişiyle toplantı yapma imkanı sunan uygulama, en fazla kişi kapasitesine sahip toplantı uygulaması olarak bilinmektedir. Uygulama daha çok kalabalık, kurumsal şirketler tarafından tercih edilir.

  • Google Hangouts Meet

Yaklaşık 30 kişilik bir grupla görüntülü konuşma yapabilmenizi sağlayan bu uygulama diğer Google uygulamalarıyla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

  • GoToMeeting

Aynı anda 25 kişiye kadar toplantı yapılabilen bu uygulama yalnızca ilk 1 ay ücretsiz olarak sunulmaktadır.

  • Jitsi Meet

Jitsi Meet Slack, Google Calendar ve Office 365 ile entegre bir şekilde çalışan bir uygulamadır. 75 kişilik bir grup ile toplantı yapabilirsiniz fakat daha kaliteli bir iletişim için 35 kişiyi aşmamanız önerilir.

  • Microsoft Teams

Bu uygulama ile çoklu sohbet odaları veya kanalları oluşturulabilirsiniz. Ayrıca görüntülü ya da sesli konuşmanız gerektiğinde grubunuzla birlikte doğrudan Skype'a yönlendirilirsiniz. Jitsi Meet’te olduğu gibi Office 365 ile entegre bir şekilde çalışmaktadır.

 

9) Tasarım Faaliyetlerimiz

İş ortaklarımızdan gelen özel tasarım cam ambalaj talebi ile başlayan tasarım sürecimiz, talep ihtiyaçlarının araştırılması ile devam eder.

Her zaman global ambalaj tasarım trendlerini takip eden tasarım ekibimiz, uluslararası pazar araştırmaları sonucu firma için marka kimliğine ve ihtiyaçlarına uygun konseptler oluşturur. Ambalajın işlevi, kullanıcı deneyimi ve etiket tasarımı gibi konuları içeren konsept sunumundan sonra, iş ortağımız ile nihai ürün konsepti belirlenir. Yapılan araştırmalar neticesinde ve iş ortağımızdan gelen geri bildirim ışığında çalışılan tasarım alternatifleri dijital ortamda 3 boyutlu hale getirilerek sunum dosyası hazırlanır. Ürünlerin etiket tasarımları ve teknik detaylarını içeren tasarım sunumu, müşterilerle yüz yüze veya çevrimiçi platformlarda yapılan toplantıda sunulur. Seçilen tasarımlar üzerinden iş ortağımıza 3 boyutlu yazıcılar ile prototip oluşturulur. Son revizeler ile özel proje kapsamında çalışılan ürünümüz üretime hazır hale gelmiş olur.

Bu sene 6 adet yeni ödül almaya hak kazanan tasarım ekibimiz, cam ambalaj konusunda Türkiye’de ve uluslararası alanda kendini kanıtlamaya devam ediyor. Mai Dubai su şişesiyle uluslararası düzenlenen A Design Award’u bünyemize kazandırırken, Ambalajın Ay Yıldızları yarışmasından 4 farklı ürün ile 4 ödül alarak firmamızı bir kez daha gururlandırmıştır. Her birinin kendine özgü farklı bir ilham hikayesi olan özel tasarım ürünler, firmaların ürünlerini taçlandırırken, rakiplerinden ayrışmasına yardımcı olmaktadır.

Ayrıca World Packaging Organisation tarafından 1970'ten beri düzenlenen ve toplam 35 ülkeden 300'ü aşkın şirketin katıldığı ve sektörün önde gelenlerin kıyasıya yarıştığı Worldstar 2021 yarışmasında GCA birinciliğe ulaştı. Cam ambalaj sektörünün dünyadaki öncülerinin katıldığı yarışmada kalitesini bir kez daha kanıtlayan GCA, elde ettiği bu başarı ile dünyanın dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

Müşteri Proje Koordinatörlüğü Faaliyetlerimiz

İşletmeler uzun yıllar boyunca en kaliteli ürün üzerinden birbirlerine rekabet üstünlüğü sağlamaya çalışmışlardır. Ancak 21. yüzyılın interaktif çağında firmalar, müşterilerinin beklentilerine doğru cevap verebilme konusunda hizmet stratejilerini de belirlemelidirler.

Geleneksel müşteri ilişkileri yönetiminde amaç sürekli daha fazla müşteriye ulaşarak her ürün ya da kanal için yaratılan değeri artırmaktır. Müşteri odaklı yönetimde ise proaktif bakış açısı ile her bir müşteri için yaratılan değerin artırılması temel amaçtır.

GCA olarak kuruluşumuzun ilk yıllarından bu yana geleneksel müşteri memnuniyeti kavramının ötesinde müşteri deneyimini iyileştirmek öncelikli kurum kültürümüz haline gelmiştir. Bu bağlamda, bu kurum kültürünün tüm süreçlerimizde yayılımının sağlanması için “Müşteri Projeleri Koordinatörlüğü” uygulaması devreye alınmıştır. Bu uygulama ile iş ortaklarımızın her daim ulaşabileceği bir temsilci vasıtası ile başta teknik konular olmak üzere desteğe ihtiyaç duyulan her konuda hızlı ve esnek dönüşler sağlanması amaçlanmaktadır.

Cam ambalaj sektörü gibi derinlemesine teknik bilginin kritik önem arz ettiği bir sektörde, iş ortaklarımızın proses koşullarının doğru şekilde analiz edilmesi ve bu analiz doğrultusunda beklenti ve ihtiyaçların hizmete dönüştürülmesi ana amaçlarımızdandır. Bu amaçlar doğrultusunda sene içerisinde alanında uzman teknik ekibimizin iş ortaklarımıza gerçekleştirdiği rutin ziyaretler ile aramızdaki iletişimi güçlendiriyor ve aldığımız geribildirimler ile müşteri merkezli bir öğrenme ilişkisi geliştirilmesinde önemli adımlar atıyoruz.