basın bültenleri

Ambalaj Ay Yıldızları’ndan GCA’ya Üç Ödül GCA Ay Yıldızları

Ambalaj Ay Yıldızları’ndan GCA’ya Üç Ödül GCA Ay Yıldızları

14-10-2018

GCA, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Ay Yıldızları Yarışması’nda üç ödüle layık görüldü. Bahçeden Reçel Serisi, Balkaşık Bal Kavanozları ve Elvan Gazoz ambalaj ürünleri yarışmada tam not aldı.

Ambalaj tasarımlarına önem vererek, bu alanda ciddi yatırımlar yapan ve müşterilerine en iyi ürünleri sunmaya odaklanan GCA, bir başarı öyküsü haline gelen ve artan katılımıyla, Türkiye genelinde marka olan "Ambalaj Ay Yıldızları 2018" yarışmasında üç ödül aldı. 209 başvurunun arasında 113 ambalajın finale kaldığı yarışmaya en fazla başvuru gıda, grafik tasarım ve içecek kategorilerinde olurken, toplam başvuruların yaklaşık yüzde 55’ini bu üç kategori oluşturdu. GCA’nın, müşterileriyle birlikle çalışarak geliştirdiği Bahçeden Reçel Serisi, Balkaşık Bal Kavanozları ve Elvan Gazoz ambalaj ürünleri de gıda ve içecek kategorilerinde rakiplerini geride bırakmayı başardı. Bahçeden Reçel Serisi  Kavanozu  Altın Ödül, Balkaşık Bal Kavanozu Bronz Ödül alırken,  Elvan Gazozu Şişesi ise Yetkinlik Ödülü’nün sahibi oldu. Ödül alan ürünler yarışmanın bir sonraki etabı olan Asiastar 2018’de de yer alacak.

ULUSAL VE ULUSLARARASI BAŞARILARA İMZA ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Ambalaj Ay Yıldızları 2018” ödüllerini almaktan mutluluk ve gurur duyduğunu belirten GCA Genel Müdürü Sayın Abdullah Gayret, "Dünya Ambalaj Örgütü ve Asya Ambalaj Federasyonu tarafından akredite edilen, uluslararası arenada yetkinliğe ve geçerliliğe sahip olan, ülkemizdeki tek ambalaj yarışmasından üç ödül ile ayrılmak bizi çok mutlu etti. Bu organizasyon Türkiye’nin önde gelen ambalaj üreticilerini, markalarını ve tasarımcılarını bir araya getiriyor. Bugün burada yarışmaya katılmış tüm çalışmaları görünce, ambalaj sektörü olarak ne kadar güçlü olduğumuzu tekrar iyi şekilde anlamış olduk. Bir ambalaj üreticisi olarak ülkemizi ileriye taşımaya, ulusal ve uluslararası başarılara imza atmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

ZEKİ SARIBEKİR: 2023'TE 10 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT HEDEFİMİZE ULAŞACAĞIMIZA İNANIYORUZ

Yarışmayı değerlendiren Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir, “Başvuran tüm firmalarımıza Ambalaj Ay Yıldızları yarışmamıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür ediyor; finale kalan ve ödüllerini teslim alan kazananlarımızı tebrik ediyorum. ASD olarak ülke ekonomisine büyük katkı yapan Türkiye ambalaj sektörümüzün gelişmesi için var gücümüzle çalışıyor; sizleri de bu gayret içinde görmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. 2018 yılında ambalaj sektörü olarak, en az 23 milyar dolar pazar büyüklüğü ve 4,5 – 5 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacaklarına inandıklarını aktaran Sarıbekir, sözlerini şöyle sürdürdü: “350 milyar dolarlık bir ekonomi hareketini ambalaj endüstrisi ile sağlayacağımıza inanıyoruz. Sektör olarak rekabet gücümüz ve potansiyelimiz yüksek. Türkiye ambalaj sektörünün ürünleri dünyada 180 ülkeye ihraç ediliyor. Türkiye ambalaj sanayisi, Avrasya'nın ambalaj merkezi olma yolunda kararlı adımlarla yürüyor. 2023'te 30 milyar dolarlık pazar büyüklüğü, 10 milyar dolarlık ihracat hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz.”