basın bültenleri

Glass Worldwide Röportajımızı Gördünüz Mü?

Glass Worldwide Röportajımızı Gördünüz Mü?

30-04-2020

Uluslararası cam sektörünün en önemli basın mecralarından biri olan Glass Worldwide Dergisi, bu ayki sayısında Gürallar Cam Ambalaj Genel Müdürümüz Sn. Abdullah Gayret ile özel bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajın ana konusu; Gürallar Cam Ambalaj’ın durmaksızın artan üretim kapasitesi ve her koşulda gelişim göstermesi olurken, cam ambalaj sektöründeki küresel trendler ile sürdürülebilir ve çevreci politikalar da diğer önemli konu başlıklarındandı.

Röportajın bazı satır araları ise şöyleydi;

 

Ulusal Büyümeden Beş Kat Daha Yüksek Büyüme Sağladık

“Pazardaki belirsizliklere ve cam ambalaj sektöründe nispeten yeni bir oyuncu olmamıza rağmen, Türkiye'nin önde gelen cam üreticileri arasındayız. 2018 yılına kıyasla yıllık ulusal büyümeden beş kat daha yüksek, iki haneli büyüme sağladık.”

 

Tüketiciler Her Geçen Yıl Cam Ambalajı Daha Çok Tercih Ediyor

“Son zamanlarda, hem ülkemizdeki hem de yurt dışındaki tüketiciler, gıda ve içeceklerini; cam ambalajlarda satın almayı tercih etmektedirler. Tüketicilerin her geçen gün sağlıklı ve çevreci tercihlere yönelmesi bu yükselişteki en önemli etkenlerdendir.’’

 

Çevre Dostu Üretime Önem Veriyor ve Çevreci Projeleri Destekliyoruz

“Üretimde cam kırığı kullanımı; hava kirliliğinin, ham madde atığının, su tüketiminin azaltılmasına yardımcı olmakta ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Tabii ki kum, soda ve kireç gibi doğal kaynaklarımız da korunmuş olur. Bu nedenle doğayı korumak ve çevre dostu üretime önem vermek amacıyla tüketicilerin farkındalığını artıracak çeşitli projeleri üstlenen ve destekleyen bir cam ambalaj üreticisi konumundayız.”

 

Her Zaman Geleceği Düşünüyor ve Planlıyoruz

“Yeni ürün geliştirme projeleri gerçekleştirmek ve endüstri 4.0 ile üretim süreçlerinde verimliliğimizi artırmak ve uyarlanmış sistemler oluşturmak için yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerle iş birliği yapıyoruz. Her zaman geleceği düşünüyor ve planlıyoruz.”

 

Röportajın tamamını okumak için linke tıklayınız  (İngilizce): https://bit.ly/2VPnig8

Röportajın tamamını okumak için linke tıklayınız (Türkçe):  https://bit.ly/3d9KJqt