GCA 20-23 Ekim’de İstanbul Tüyap Avrasya Ambalaj Fuarı’nda

Gürok Holding şirketlerinden ve cam ambalaj sektörünün öncülerinden GCA, bu yıl 20-23 Ekim tarihlerinde 26.’sı düzenlenecek olan Tüyap Avrasya Ambalaj Fuarı’na katılarak yurt içi ve yurt dışı ziyaretçilerini ağırlayacak. GCA, kurulduğu yıldan itibaren katılımcısı olduğu, gıda ve içecek sektörleriyle ambalaj endüstrisinin tüm paydaşlarını bir araya getiren fuarda, ziyaretçilerini 5. salon 522 no’lu standında misafir ederek ürün ve hizmetlerinin yanı sıra yeni fabrika yatırımlarıyla ilgili bilgilendirecek.

 

“Yeni fabrika yatırımlarımızla potansiyel işbirliklerini değerlendireceğiz”

GCA Genel Müdürü Dr. Abdullah Gayret, Avrasya Ambalaj Fuarı’nın ambalaj endüstrisi için en değerli organizasyonlardan biri olduğunu vurguladı. Fuarın geçtiğimiz yıllarda 50 ülkeden 1.000’den fazla firma ve firma temsilciliğinin yanı sıra 8 bini yabancı olmak üzere 60 bini aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yaptığını ifade ederek, “GCA, 40’tan fazla ülkeye yaptığı ihracatla, ulusal ve global yarışmalardan ödüllerle dönen cam şişe ve kavanoz tasarımlarıyla cam ambalaj sektörünün önemli oyuncularından biri olmaya devam ediyor. Geçen sene pandemi nedeniyle ertelenen ve bu sene hibrit olarak 26. kez düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı'nı büyük heyecanla bekliyorduk. Her yıl ambalaj endüstrisinin önemli firmalarını ve gıda ve içecek sektör profesyonellerini bir araya getiren fuar süresince yurt içi ve yurt dışından gelen  misafirlerimizi standımızda ağırlayacağız. Yeni web sitemiz ve standımızdaki dijital platformlar üzerinden ziyaretçilerimize farklı deneyimler yaşatmayı planlıyoruz. Aynı zamanda yeni fabrika yatırımlarımız hakkında ziyaretçilerimizi bilgilendirerek potansiyel işbirliklerini değerlendirmek istiyoruz.

 

Şirket olarak ülke ekonomimiz için katma değer yaratmayı görev biliyor, yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Geçtiğimiz şubat ayında Kütahya 1. OSB’de ikinci fabrikamızı devreye aldık ve 420 ton olan günlük üretim kapasitemizi, ilave ettiğimiz 400 tonla yaklaşık iki katına çıkardık. Bu süreçte istidam ettiğimiz çalışan sayısını da %100 artırarak 500 kişiye ulaştırdık. Çok kısa bir süre önce de 2022 yılında 3.’sünü, 2023’te de 4.’sünü tamamlama hedefiyle beyaz (flint)  ve yeşil (renkli) cam ambalaj üretimleri yapacak iki yeni fabrika yatırımımızı duyurduk. Yeni fabrikalarımız, 500’er tondan toplam 1.000 ton günlük üretim kapasitesine sahip olacak. Bu iki fabrika yatırımımızla pazarı tek başımıza  %16 büyüterek Türkiye’nin ikinci büyük cam ambalaj üreticisi olacağız “ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GCA HAKKINDA

Temelleri 2015 yılında atılan GCA, Gürok Holding’in 25 yılı aşkın süredir sofra camı üretiminden edindiği birikim ve deneyimini cam ambalaj sektöründe de yenilikçi bir yaklaşımla devam ettiriyor. GCA, sadece ülkemizde değil dünya çapında da önemli başarılara imza atarak, uluslararası arenada cam ambalaj sektöründe öncelikli tercih edilen oyunculardan biri olma yolunda hızla ilerliyor. Başta Orta Doğu, Avrupa ve Afrika ülkeleri olmak üzere 40’tan fazla ülkeye ihracat yapıyor. GCA, AR-GE alanında gerçekleştirdiği etkin ve sürdürülebilir çalışmalarıyla ülkemizdeki cam ambalaj sektörünü ileriye taşıyacak projeleri başarıyla yürütüyor. Çevreye ve insana saygıyı daima ön planda tutarak, kaliteli ve güvenli üretim anlayışıyla, “İş Ortağı” olarak kabul etiği müşterilerine ve ülke ekonomisine değer katmayı görev biliyor.

 

Yaptığı farklı çalışmalarla ulusal ve global tasarım ödüllerine layık görülen GCA, küresel anlamda cam ambalaj sektörünün gelişimi için çalışan ve üyesi olduğu Avrupa Cam Ambalaj Üreticileri Federasyonu’nda (FEVE) global bir rol üstleniyor. Tasarımdan satış pazarlama faaliyetlerine kadar tüm süreçlerinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve BRC/IoP Ürün Güvenliği Yönetim Sistemleri’ne uygun çalışıyor. GCA, cam ambalaj sektörünün önemli oyuncularından biri olarak, çevreye saygılı üretim ilkeleri doğrultusunda geri dönüşüme büyük hassasiyetle yaklaşarak, çeşitli projeler üretip uluslararası boyutta yürütülen çalışmalara da destek veriyor. GCA, ASD ile Suder üyesidir ve Çevko’nun Yönetim Kurulu’nda yer alıyor.

 

Kütahya 1.OSB’de yer alan GCA tesislerinde üretim sürecinden, kalite kontrol ve paketleme proseslerine kadar her aşamada en son teknoloji ve tam otomasyon sistemleri kullanıyor. Daima ileriyi gören ve geleceğe yatırım yapan GCA, altyapısını birden çok cam fırınlarıyla üretim yapabilecek şekilde tasarladı. Bu doğrultuda ikincisini 2021’de devreye aldığı yeni fabrikasıyla üretim kapasitesini yaklaşık iki katına çıkardı. Yeni fırın yatırımlarıyla 2023 yılında Türkiye’nin ikinci büyük cam ambalaj üreticisi olma yolunda ise hızla ilerliyor.

 

14.10.2021