neden-gca?

İş Sürekliligi

GCA tüm proseslerini tasarlarken iş sürekliliğini göz önüne almıştır. Bu iş sürekliği metotları iki başlık altında incelenebilir;

1. PROSES UYARI SINIRLARI;

Tüm proses kontrol noktaları proses sapma eğilimine girmeden önce erken uyarı sistemleri ile donatılmıştır. Bu erken uyarı sistemlerinin çalışma felsefesi şu şekildedir; proses kontrol sınırlarının dışına çıkmadan önce uyarı sınırlarında proses operatörüne uyarılar verir ve kontrol sınırlarının dışına çıkıp uygunsuz durumların oluşumuna izin vermeden operatör tarafından prosese müdahale edilmesini sağlar.Bu uygulamaya örnek olarak i-afis sistemimiz ve X-Par sistemlerimiz örnek olarak verilebilir.

2. DOĞRULAMA SİSTEMLERİ;

Proseslerimizdeki tüm ölçüm noktalarının daha sonraki aşamalarda doğrulama noktaları mevcuttur. Bu doğrulama noktaları ilk ölçümleri doğrulayarak ölçümlerde oluşacak metot, cihaz ve insan kaynaklı hataların ürüne etkisini bertaraf etmek amaçlıdır. Bu uygulamaya örnek olarak in-line kalite kontrol makinalarında yapılan ölçümlerin laboratuar ölçümleri ile doğrulanması ve manuel olarak yapılan ürün ölçümlerinin ISIS detaylı optik ürün ölçüm sistemleri ile doğrulanması örnek olarak verilebilir.

Alınan bu iki önlem ile proseslerimiz İş Sürekliliğini sağlama felsefesi ile tasarlanmıştır ve çalıştırılmaktadır.