Sertifikalarımız

TSE Güvenli Üretim Sertifikası
TSE Güvenli Üretim Sertifikası

Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından sanayi işletmelerinin güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uyguluğunu belirtmek maksadıyla verilmektedir. Biz de 06.08.2020 itibari ile TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandık.

Bu kılavuz, fabrikalarımızda esas olarak damlacık veya temas yoluyla bulaşabilecek COVID-19’a yönelik; çalışanlarımızı, ziyaretçilerimizi, tedarikçilerimizi, bakım personelimizi vb. korumaya ve korunmaya yönelik hijyen uygulamalarını, bulaşın önlenmesini ve kontrol tavsiyelerini içermektedir.

Önceki influenza, SARS ve MERS gibi pandemik dönemlerden elde edilen en iyi kanıtlara dayanır ve sadece damlacık ve temas yoluyla bulaşan hastalıkların enfeksiyon önleme ve kontrol yönlerine odaklanarak hazırlık, uygulama ve diğer önlemleri dikkate alır.

BRC IOP Ürün Güvenliği Sertifikası
BRC IOP Ürün Güvenliği Sertifikası

Üretim sistemlerimiz BRC IoP ürün güvenliği sistemine göre tasarlanmış ve sertifikalandırılmıştır.

Bu sertifika; sistemden çıkan ürünlerin fiziksel veya kimyasal olarak herhangi bir bulaşma olmaksızın iş ortaklarına direkt sunulduğunu garanti etmektedir.

Sertifikasyon kapsamında tesisimizde alınmış önlemler;

  • Üretim sistemlerimizde, HACCP (Analizleri ve Kritik Kontrol Noktaları) prensiplerine göre kontrol ve aktarma sistemleri tasarlanmıştır.
  • Bu sistem içinde kullanılan yağlar “food grade” herhangi bir bulaşma durumunda insana zarar vermeyecek bir içeriğe sahiptir.
  • Kontrol ve aktarma hat ve konveyör sistemleri sızdırmaz kapalı yağlama yapacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Paketleme bölümüne sevk edilen tüm ürünler, herhangi bir fiziksel bulaşmaya mahal vermeyecek şekilde üstü kapalı sistemler aracılığı ile taşınmaktadır.
  • Palet ambalajlar iç ve dış ortamlarda ürüne dış faktörün bulaşmasını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.
  • Ürün güvenliğinin sürekli denetimi sağlanmakta ve aylık kontrolleri yaptırılmaktadır.
ISO 9001 Kalite Sertifikası
ISO 9001 Kalite Sertifikası

Tüm cam ambalaj üretim süreçlerimiz ISO 9001 kalite yönetim sistemi gereklerine uygun şekilde yapılmakta ve denetlenmektedir.