Tasarım Kabiliyetimiz

Tasarım Kabiliyetimiz

TASARIM NEDİR?

Tasarım, bir şeyi zihinde hayal etme, biçimlendirme ve gerçeğe dönüştürme sanatıdır. Çizgiler, yön, doku, oran-orantı ve renklerden oluşan görsel değerlerdir. Tasarım bir yandan problemi tanımlar, bilgi toplar, buluşlar yapar ve diğer yandan da ürettiği çözümleri uygulayarak ideal olanı yaratmak için somut sonuçlar ortaya koyar.

ÖZEL TASARIM NEDEN ÖNEMLİDİR?

Tasarımcılar, çevremizde gördüğümüz ürünlerin, hayatımızı kolaylaştıran konforun yaratıcısı ve biçimlendiricisi olarak, daha iyi bir dünya yaratmak için çalışırlar.

GCA için tasarımcının gücü, başarılı bir tasarımla çevreye faydalı katkılar sunmasının yanı sıra, tasarımının özellikleriyle de dünyanın geleceğini şekillendirme kabiliyetine sahip olmasıdır. Bu açıdan bakıldığında, yapılan tasarım ve tasarımı ortaya koyan tasarımcı büyük önem kazanır.

Bu gerçeklerin farkında olarak GCA, 25 yılı aşkın tecrübesinin ışığında, cam ambalaj üretimini yenilikçi, ürünün fonksiyonlarını destekleyen ve yaratıcı olarak ürüne hak ettiği değeri sağlayacak nitelikte, ödüllü özel tasarımları ile yeni hedeflerine doğru yol almaktadır.

Unutulmamalıdır ki, her ürün kendini tamamlayacak nitelikte bir ambalaja ihtiyaç duyar ve kendisini gerçek anlamda ancak o zaman tamamlayabilir.

ÜRÜNE ÖZEL TASARIM FARK YARATIR

Tecrübeli tasarım ekibi talep edilen tasarım ile ilgili ürün özelliklerini detaylı bir şekilde anlamaya çalışır, yanıtlanması gereken soruları tatmin edici bir şekilde cevaplar ve fikirlerin şekillenmesi için doğru önerilerde bulunur, samimi bir üslupla rehberliğini ortaya koymaya çalışır ve iş ortağının karar verme reflekslerini hızlandırmış olur. Alınan bilgi doğrultusunda ürüne özel tasarlanan ambalaj, hem markanın kurumsal inşa sürecine olumlu katkılar sağlar, hem de ürününe kimlik kazandırarak ayrıcalıklı ve farklı bir konuma taşınmasını sağlar.

GCA Tasarım ve Üretim Ekibinin ortak tecrübesiyle yaratılan özgün projeler, iş ortaklarımıza ürünleri ile ilgili hedeflerine ulaşmada gözle görülür hızlı bir ilerleme sağlar.

ÜRÜNE KİMLİK KAZANDIRAN; GCA TASARIM EKİBİ

Gıda üretimindeki çeşitlilik ve rekabet yoğunluğu, ambalaj üreticileri için de bu rekabete ayak uydurulması zorunluluğunu beraberinde getirmiştir. GCA, ürünlerini sunarken sağlıklı ve kaliteli olmasının yanı sıra estetik olmasının da büyük avantajlar yaratacağının farkında. Bu nedenle ürünlerin, içerik ve nitelikleriyle uyumlu, ambalajlayacağı ürünün tüm karakteristik özelliklerini açığa çıkaracak şekilde yapılan yaratıcı tasarımlarla kendilerini tamamlayabileceği düşüncesinden hareketle bünyesinde yapılandırdığı geniş ve yetkin bir ekibe sahip. Bu özel Tasarım Departmanı ürettiği özgün projeleri her yıl aldığı ve önemli motivasyon kaynağı olarak gördüğü birçok prestijli ödülle taçlandırıyor. Ekip, GCA’nın yıllara dayanan üretim tecrübesinin ışığında portföyüne her geçen gün yerli ve yabancı öncü markaları katmaya devam etmektedir.