Ambalaj Ay Yıldızları’ndan GCA’ya Üç Ödül

GCA , Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Ay Yıldızları Yarışması’nda üç ödüle layık görüldü. Bahçeden Reçel Serisi, Balkaşık Bal Kavanozları ve Elvan Gazoz ambalaj ürünleri yarışmada tam not aldı.

Ambalaj tasarımlarına önem vererek, bu alanda ciddi yatırımlar yapan ve müşterilerine en iyi ürünleri sunmaya odaklanan GCA Ambalaj , Türkiye’nin önde gelen ambalaj üreticilerini, markalarını ve tasarımcılarını bir araya getiren Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda üç ürünü ile ödül almaya hak kazandı. Yarışmada, üretim kalitesinden çevre duyarlılığına, tasarımda özgünlük gibi kriterler ışığında 11 farklı kategoride toplam 114 ambalaj finale kaldı. GCA’nın müşterileriyle birlikle çalışarak geliştirdiği Bahçeden Reçel Serisi, Balkaşık Bal Kavanozları ve Elvan Gazoz ambalaj ürünleri ise gıda ve içecek kategorilerinde öne çıkmayı başardı. Yurt dışından başvuruların da kabul edildiği yarışmanın Gala Gecesi, 12 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Gecede dereceye giren ambalaj ürünlerinin arasından Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik ödülü alanlar ilan edilecek. ‘Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet ‘Altın Ambalaj Ödülü' verilecek. Altın, Gümüş ve Bronz Ödüller ile Yetkinlik ödülleri Gala Gecesi’nde açıklanacak.

Ay Yıldızları Yarışması, WPO-World Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü) ve APF-Asian Packaging Federation (Asya Ambalaj Federasyonu) tarafından akredite edildiğinden dolayı uluslararası arenada yetkinliğe ve geçerliliğe sahip Türkiye’deki tek ambalaj yarışmasıdır.

Ambalaj Ay Yıldızları’ndan GCA’ya Üç Ödül

 

10.07.2018