Beyoğlu Gazozu Şişesi Red Dot Ödülü Kitabında Yerini Aldı

BEYOĞLU GAZOZU ŞİŞESİ GLASS WORLDWİDE DERGİSİNDE

GCA ve Beyoğlu Gazozu iş birliğiyle Galata Kulesi’nden esinlenerek tasarlanan Beyoğlu Gazozu şişesi tasarım dünyasının en prestijli ödülü olarak kabul edilen Avrupa Red Dot Communication Design yarışmasının “Ambalaj Tasarımı” kategorisinde ödül aldı. Beyoğlu Gazozu şişesi tasarımı "Red Dot Communication 2017/2018 International YearBook" kitabında yerini alarak, cam sektörünün en önemli basın mecralarından biri olan Glass Worldwide Dergisi’nin Ocak-Şubat sayısında da yayınlandı.

Türkiye’yi tasarım konusunda gururlandıran, GCA ve Beyoğlu Gazozu iş birliği ile tasarlanan Beyoğlu Gazozu şişesi Berlin’de gerçekleştirilen Red Dot ödüllerinde büyük ilgi gördü. Tasarım dünyasının en önemli ödüllerinden biri olan Red Dot’ta, 34 kategorinin arasında “Ambalaj Tasarımı” kategorisinin ödül sahibi ise Beyoğlu Gazozu şişesi oldu. GCA Ürün Tasarım Uzmanı Neil Kaan Hirst tarafından dizayn edilen şişe, 14. yüzyılda inşa edilen ve Beyoğlu’nun tarihi simgesi olan Galata Kulesi’nden esinlenilerek tasarlandı.

BEYOĞLU GAZOZU ŞİŞESİ DÜNYAYI DOLAŞACAK

"Red Dot Communication 2017/2018 International YearBook" kitabında yer alan ve tasarımıyla tüm rakiplerini geride bırakmaya başaran Beyoğlu Gazozu şişesi cam sektörünün en önemli dergisi olan Glass Worldwide Dergisi’nin Ocak-Şubat sayısında da geniş bir şekilde yer aldı. Ayrıca, Red Dot ödüllerine layık görülen tüm tasarım ürünleri Essen şehrinde yer alan Red Dot müzesinde sergilenip dönemsel olarak dünyanın çeşitli şehirlerine taşınacak.

Beyoğlu Gazozu Şişesi Red Dot Ödülü Kitabında Yerini Aldı

 

01.11.2017