GCA Olarak Demirkent Ödülleri Töreninde Yer Aldık

Dünya Gazetesi kurucusu duayen gazeteci rahmetli M. Nezih Demirkent ve kıymetli eşi Prof. Dr. Işın Demirkent adına kurulan Demirkent Eğitim ve Araştırma Vakfı, Mütevelli Heyeti Başkanı Didem Demirkent’in liderliğinde, başta ülkemizdeki kız çocuklarını okutmak, çağın teknolojik imkanlarını kullanarak kendilerini ve yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak, aklın ve bilimin ışığında sorgulayan, üreten, tarafsız, kendisi ve ülkesi için iyi bir gelecek hayal eden bireyler yetiştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

2020 yılından bu yana, topluma yarar sağlaya­cak çalışmaları özendirmek amacıyla düzenlenen ‘Demirkent Ödülleri’ bu yıl 4’üncü kez düzenlendi. 23 Mayıs 2023 tarihinde İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, ekonomi, kültür sanat ve iş dünyasının önemli isimlerinden 500’e yakın kişi katıldı. İletişim, Tarih ve Sosyal Farkındalık Oluşturulmasına Katkı olmak üzere 3 ana dalda toplam 14 ödül sahipleri ile buluştu. Ayrıca bu yıl ilk kez verilen Demirkent Özel Onur Ödülü’nün sahibi tarihçi, akademisyen ve yazar İlber Ortaylı oldu.

Biz de GCA olarak topluma faydalı çalışmaların destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Demirkent Ödülleri töreninde bulunarak yapılan çalışmalara yakından şahit olma şansına sahip olduk.

GCA Olarak Demirkent Ödülleri Töreninde Yer Aldık

 

25.05.2023