Gürok Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Bey’in Mesajı

Gürok Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Bey’in Mesajı

Değerli iş ortaklarımız ve kıymetli çalışanlarımız…

Gürok Grubu yarım yüzyılı aşkın süredir Türkiye ekonomisine katma değer yaratmak için çalışmalarını sürdürüyor. Grubumuz, faaliyet gösterdiği her sektörde, köklü geçmişinden de güç alarak, Gürok farkını sergilemek, bu sektörlerin öncüsü olmak ve çıtayı her zaman daha yükseğe taşımak amacıyla hareket ediyor. 50 yıldan uzun süredir güçlenerek büyüyen Grubumuzun başarı sırrı da bu.

Grubumuz, uzun vadeli stratejik bir bakış açısıyla, faaliyet gösterdiği sofra camından turizme, inşaattan makineye kadar farklı sektörlerde sürdürülebilir bir büyüme sergiliyor. Sofra camı alanında LAV, bugün bir dünya markası olmak yolunda hızla ilerliyor. Alibey Hotels and Resorts, 20 yıldır unutulmaz tatiller sunuyor, aldığı ödüllerle göğsümüzü kabartıyor. Bugüne kadar yaklaşık 2 milyon metrekare arazi üzerinde 370 bin metrekare inşaat alanına ulaşan sayısız başarılı proje sahibi Gürok Yapı da aldığı ödüllerle gurur kaynağımız oluyor.

Yeni yatırımlarımızı da aynı bakış açısıyla hayata geçiriyoruz. Sofra camında dünyanın 6. büyük üreticisi olarak, 2015 yılında cam ambalaj sektörüne de adım atmış bulunuyoruz. GCA fabrikası, Grubumuzun sofra camı sektöründeki birikim ve deneyimini cam ambalaja taşımasını sağladı. En son ve en gelişmiş teknoloji alt yapısı ile kurulan fabrikamız, cam ambalaj sektöründe fark yaratmak iddiasıyla hayata geçti ve bu dogrultuda ilerliyor. Önümüzdeki yıllar boyunca başlatacağımız diğer yatırımlarımızda da köklü geçmişimizden gelen tecrübeyi, Gürok farkıyla sergilemeyi sürdüreceğiz.

Gürok Grubu olarak, finansal büyümenin yanı sıra müşterilerimizin, iş ortaklarımızın, çalışanlarımızın memnuniyeti için çalışıyor, sosyal yatırımlarla toplumumuza katkı sağlayacak projeler geliştiriyoruz. Sosyal vatandaşlık kavramı, kurum kültürümüzün en önemli yapıtaşlarından biri. Bu doğrultuda da eğitime yönelik projelere imza atıyoruz.

Gürok Grubu’nun başarılı performansı ile bugün ülkemizin saygın ve seçkin kurumları arasında yerini sağlamlaştırmasına katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarıma, iş ortaklarımıza ve paydaşlarımıza teşekkürü borç bilirim.

Rıza GÜRAL

GÜROK GRUBU

YÖNETİM KURULU BAŞKANI