Future Made Clear Manifestosu (Sürdürülebilir Gelecek Manifestosu)

Daha sağlıklı ve mutlu bir dünya için çabalamaya devam ediyoruz.

Küresel ısınma, salgın ve ekonomik kargaşa ile karşı karşıya olduğumuz bu günlerde gelecek hiç bu kadar belirsiz olmamıştı. İnsanlık; gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir dünya bırakmak için işletmelerden, hükümetlerden ve birbirlerinden daha fazlasını istiyor.

Böyle zorlu zamanlarda cam ambalajın, yiyecek ve içeceklerin korunması açısından sağlıklı bir seçenek olması güven verici... Camın sonsuzluğu, yarınlar için de en iyi seçenek olduğu anlamına geliyor.

Cam, gezegenimizi korumak için tercih edilen ambalajdır.

Tamamen doğada bulunan ham maddelerden yapılan cam; çevreye zarar vermez.  Sonsuz kere geri dönüştürülebilen, sonsuz ömre sahip tek ambalajdır. Böylece atık miktarını azaltır, CO² emisyonunu engeller ve ham maddeyi korur. Bunun yanında cam ambalaj sektörü, karbon emisyonlarını %60'a kadar düşürmek için Geleceğin Fırınını tasarlayarak cam üretimini çok daha sürdürülebilir ve iklime duyarlı hale getirmek için çalışıyor.

Cam, sağlıklı bir yaşam arayanlar için güvenilir ve kanıtlanmış bir tercihtir.

Günlük kullanıma uygun bir ambalaj malzemesi olarak; doğal, sürdürülebilir ve güvenlidir. Sağlıklı ambalajın, insanlar için daha kritik hale geldiği bir zamanda böyle bir seçeneğin olması oldukça önemli... Doğal eylemsizliği ve koruyucu özelliklerinden dolayı cam; dış etkenlere karşı güvenli bir bariyer görevi görüyor ve ürünlerin daha uzun süre, hatta açıldıktan sonra bile korunmasını sağlıyor. Böylece cam, yalnızca ürünün kalitesini değil, onu kullanan kişilerin sağlığını korumak için doğal bir tercih haline geliyor. Sektör, cam tercihinde sağlık ve kalite için verilen taahhüdü sembolize eden kalite işaretini (Glass Hallmark) ambalaj ve hizmet sürecine dahil etmek için de müşterilerle işbirliği yapıyor.

Cam, büyüyüp gelişen, dönüşen bir toplum için oldukça önemli bir kaynaktır.

Yeniden kullanılabilir ve sonsuz bir şekilde geri dönüştürülebilir olan cam ambalaj, döngüsellik için bir rol modeldir. Kalite kaybı olmaksızın tekrar tekrar geri dönüştürülebilir. Döngüsellik konusunda uzun süredir lider olan sektör, mevcut paydaşları 'Cam Döngüsünü Tamamla' hareketi için bir araya getiriyor ve döngüsel ekonominin iyileşmesini sağlamak adına 2030 yılına kadar %90 cam toplama hedefini sürdürüyor.

Geleceği tahmin etmek zor... Bazen büyük, bazen küçük adımlarımızla geleceğimizi inşa edeceğiz. Ancak söz konusu cam ambalaj olduğunda, gelecek nettir. Geleceğimiz; sürdürülebilir, sağlıklı, yeniden kullanılabilir ve sonsuz kere geri dönüştürülebilir olan camdadır... Cam ambalaj kullanımı, daha iyi bir gelecek ve hayal edilen geleceği gerçeğe dönüştürmek için üzerimize düşeni yapmaya söz vermektir.

Yarını bugünden seçin.

Future Made Clear Manifestosu (Sürdürülebilir Gelecek Manifestosu)

 

12.05.2021