GCA, Cam Ambalaj Vizyonunu Önde Gelen Sanayi Dernekleri ile Buluşturmayı Sürdürüyor

Cam ve Sürdürülebilirliğe Dair Güncel Gelişmeler Paylaşılacak 

Gürok Grubun 30 yılı aşkın süredir sofra camı üretiminden edindiği birikim ve deneyim ile cam ambalaj sektöründe de yenilikçi bir yaklaşımla hareket eden GCA, sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluk konularında da öncü bir rol üstlenmeyi sürdürüyor. Bu vizyon çerçevesinde camın sürdürülebilir ambalaj malzemesi olarak önemini vurgulamak için Aralık ayında gerçekleştirilecek çeşitli etkinliklerde yer alacak olan GCA, cam ve sürdürülebilirliğe dair güncel gelişmeleri paylaşacak.

 

2015 yılından bu yana cam ambalaj sektöründeki yenilikçi ürün yelpazesini, geleceği şekillendiren teknolojileri ile iş ortağı olarak gördüğü müşterileriyle buluşturan GCA, Aralık ayında katılacağı etkinliklerde; cam endüstrisindeki yenilikler, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği konularındaki son gelişmeler gibi birçok konuyu ele alacak. Bu kapsamda 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan ASD Ambalaj Kongresi’nde "Geleceğin Ambalaj Malzemesi Cam: Döngüsellik, Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme" başlıklı sunumuyla yer alacak olan GCA, camın ambalaj sektöründeki yerini ve önemini anlatacak. Kongredeki bir panelin moderatörlüğünü ise ASD Yönetim Kurulu üyesi olarak GCA Genel Müdürü Dr. Abdullah Gayret üstlenecek. 14 Aralık’ta Dumlupınar Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı DPÜ Kariyer Günleri Söyleşisi ve 18 Aralık’ta ÇEVKO İDS İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Buluşmaları’na katılacak olan Gayret, cam endüstrisindeki kariyer fırsatlarından, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularındaki güncel gelişmelere kadar geniş bir yelpazede bilgi aktaracak.

 

“Bu tür platformlarda aktif olarak rol almayı önemsiyoruz”

 

Yönetim Kurulu üyesi olarak hem ÇEVKO hem de ASD’de aktif rol almaya özen gösterdiklerini vurgulayan GCA Genel Müdürü Dr. Abdullah Gayret, "Aralık ayında katılacağımız etkinlikler, hem GCA için hem de tüm cam ambalaj sektörü için oldukça değerli. Bu platformlarda, camın sürdürülebilirlik ve döngüsellik kavramları içerisindeki yerini, geleceğin ambalaj malzemesi olarak neden bu kadar kritik olduğunu paylaşma fırsatı bulacağız. Ayrıca sektöre yönelik yenilikleri de konuşacağımız etkinlikler, sektördeki bilgi ve deneyimlerimizi geniş bir kitleyle paylaşmanın yanı sıra, sektörel gelişmeleri ve yenilikleri takip etmek adına da büyük bir öneme sahip. GCA olarak, camın sadece bir ambalaj malzemesi olmadığını, aynı zamanda sürdürülebilir bir geleceğin de anahtarı olduğunu vurgulamak ve bu bilinci yaymak için böyle prestijli etkinliklerde aktif rol almayı her zaman önemsiyoruz” diye konuştu.

GCA, Cam Ambalaj Vizyonunu Önde Gelen Sanayi Dernekleri ile Buluşturmayı Sürdürüyor

 

28.11.2023