İstanbul Avrasya Ambalaj Fuarı’nda GCA’ya Büyük İlgi

2015 yılından bu yana Gürok Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye’nin cam ambalaj sektörünün öncülerinden olan GCA bu yıl 12-15 Ekim tarihlerinde İstanbul Tüyap’ta 27’ncisi düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı’na katıldı.

 

Gürok Grubu’nun sofra camı üretiminde 25 yılı aşkın birikim ve deneyimini, cam ambalaj sektöründe yenilikçi bir yaklaşımla devam ettiren GCA, gıda ve içecek sektörleriyle ambalaj endüstrisinin tüm paydaşlarını bir araya getiren Avrasya Ambalaj Fuarı’na yurt içi ve yurt dışından ziyaretçilerini ağırladı.

 

Bu yıl 27. kez düzenlenen, 13.000’i yurt dışından olmak üzere toplam 72.000 ziyaretçinin geldiği fuarda GCA standı yoğun ilgiyle karşılaştı. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 2022'nin Uluslararası Cam Yılı ilan edilmesi nedeniyle cam sektörü fuarda her yıl olduğundan daha da fazla ön plana çıktı. Fuar ayrıca GCA’nın uzun vadeli iş ortaklıkları kurduğu, var olan iş ortaklıklarını pekiştirdiği ve yurt dışındaki varlığını güçlendirmek üzere yeni iş birliklerine adım attığı bir platform oluşturdu. 

 

“2022 Uluslararası Cam Yılı’nda fuarda sektörümüzle buluştuk”

 

Avrasya Ambalaj Fuarı’nın sektörün önemli temsilcilerini bir araya getirdiğinin altını çizen GCA Genel Müdürü Dr. Abdullah Gayret konuyla ilgili; “40’tan fazla ülkeye yaptığımız ihracatla, tasarım ödüllerimiz, projelerimiz ve yatırımlarımızla GCA sektörde öncü bir oyuncu olarak öne çıkmaya devam ediyor. 2022’nin Uluslararası Cam Yılı ilan edilmesi nedeniyle bu yıl 27’ncisi düzenlenen ambalaj endüstrisinin lider fuarı Avrasya Ambalaj Fuarı’nın sektörümüz açısından ayrı bir yeri var. Fuarda sektörümüzü gururla temsil ettik. Uzun soluklu iş ortaklıklarımızı güçlendirmek ve yeni ortaklıklar kurmak hedefiyle katıldığımız fuarda ziyaretçilerimizin gösterdiği ilgiden memnunuz” dedi.

 

 

GCA HAKKINDA

 

Temelleri 2015 yılında atılan GCA, Gürok Grubu’nun 25 yılı aşkın süredir sofra camı üretiminden edindiği birikim ve deneyimini cam ambalaj sektöründe de yenilikçi bir yaklaşımla devam ettiriyor. GCA, sadece ülkemizde değil dünya çapında da önemli başarılara imza atarak, uluslararası arenada cam ambalaj sektöründe öncelikli tercih edilen oyunculardan biri olma yolunda hızla ilerliyor. Başta Orta Doğu, Avrupa ve Afrika ülkeleri olmak üzere 40’tan fazla ülkeye ihracat yapıyor. GCA, AR-GE alanında gerçekleştirdiği etkin ve sürdürülebilir çalışmalarıyla ülkemizdeki cam ambalaj sektörünü ileriye taşıyacak projeleri başarıyla yürütüyor. Çevreye ve insana saygıyı daima ön planda tutarak, kaliteli ve güvenli üretim anlayışıyla, “İş Ortağı” olarak kabul etiği müşterilerine ve ülke ekonomisine değer katmayı görev biliyor. Yaptığı farklı çalışmalarla ulusal ve global tasarım ödüllerine layık görülen GCA, küresel anlamda cam ambalaj sektörünün gelişimi için çalışan ve üyesi olduğu Avrupa Cam Ambalaj Üreticileri Federasyonu’nda (FEVE) global bir rol üstleniyor. Tasarımdan satış pazarlama faaliyetlerine kadar tüm süreçlerinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve BRC/IoP Ürün Güvenliği Yönetim Sistemleri’ne uygun çalışıyor. GCA, cam ambalaj sektörünün önemli oyuncularından biri olarak, çevreye saygılı üretim ilkeleri doğrultusunda geri dönüşüme büyük hassasiyetle yaklaşarak, çeşitli projeler üretip uluslararası boyutta yürütülen çalışmalara da destek veriyor. GCA, ASD ile Suder üyesidir ve Çevko’nun Yönetim Kurulu’nda yer alıyor. Kütahya 1.OSB’de yer alan GCA tesislerinde üretim sürecinden, kalite kontrol ve paketleme proseslerine kadar her aşamada en son teknoloji ve tam otomasyon sistemleri kullanıyor. Daima ileriyi gören ve geleceğe yatırım yapan GCA, altyapısını birden çok cam fırınlarıyla üretim yapabilecek şekilde tasarladı. Bu doğrultuda ikincisini 2021’de devreye aldığı yeni fabrikasıyla üretim kapasitesini yaklaşık iki katına çıkardı. Yeni fırın yatırımlarıyla 2023 yılında Türkiye’nin ikinci büyük cam ambalaj üreticisi olma yolunda ise hızla ilerliyor.

İstanbul Avrasya Ambalaj Fuarı’nda GCA’ya Büyük İlgi

 

20.10.2022