Maden Suyunu Neden Cam Şişede Tüketiriz?

Gün içinde vücudumuzun birçok vitamini ve minareli almaya ihtiyacı vardır. Bu vitaminleri yediklerimizden ve içtiklerimizden alırken maden suyundan da gerekli mineralleri alırız. Özellikle sindirim sistemimizin sağlığı için maden suyunu sıkça tüketiriz. Peki maden suyunu neden cam şişede tüketiriz?

 

Maden suyu içerisindeki Co2 gazının gün ışığından zarar görmemesi için cam şişede bulunması gerekir. Cam şişe, içinde muhafaza edilen gıdaya hiçbir şekilde koku, tat vb. karıştırmaz. Farklı maddelerin içerisinde bulunan maden suyuna, güneş ışınları sebebiyle şişenin hammaddesi karışacaktır. Güneş ışınlarının maden suyuna yansımaması için de cam şişe tercih edilir.

 

Maden suyunun içerdiği tüm faydaları vücudumuza alabilmek için kendi şişesinde içmemiz gerekir. Bardağa dökülen maden suyu, Co2 gazının açığa çıkmasına ve bu durum da vücudunuza fayda sağlayacak minerallerin azalmasına sebep olacaktır. Satın alacağınız maden suyu gibi içeceklerin gıda standartlarına uygun cam şişelerde olmasına özen göstermeniz gerekir.

Maden Suyunu Neden Cam Şişede Tüketiriz?

 

06.09.2022