GCA, ASD Ambalaj Sanayi Kongresi'ne Katıldı

GCA, 21 – 22 Kasım tarihlerinde Swissotel the Bosphorus Istanbul’da üyesi olduğu Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından organize edilen Uluslararası Ambalaj Sanayi Kongresi’ne katıldı.

"Sürdürülebilir Ambalaj ve Döngüsel Ekonomi” temalı ASD Ambalaj Kongresi 2019, ambalaj üreticilerini, araştırmacıları ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirdi. Ambalaj üreticileri, markalar, tasarımcılar, akademisyenler, perakendeciler ve belgelendirme kuruluşları ASD Uluslararası Ambalaj Sanayi Kongresi 2019’da yer alan davetliler arasındaydı.

Kongrede ambalaj tüketiminin son 15 yılda 2 kat artmasının sonucu olarak döngüsel bir ekonomi modeline geçişin önemi vurgulandı. Bir üretim sisteminde oluşan her atığın tekrar değerlendirilmesi, bu sayede ham madde maliyetinin minimize edilerek çevresel faydanın maksimumda tutulduğu bir ekonomi modelini ifade eden döngüsel ekonominin, sürdürülebilir bir gelecek için çözümün bir parçası olabileceği ifade edildi.

Sonsuz kez kendine geri dönüştürülme özelliğiyle cam ambalajı tercih etmek, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmayı sağlar. Saflığından ve kalitesinden ödün vermeden kendisine %100 geri dönüştürülebilen ve doğada bulunan malzemelerden üretilen cam ambalaj çevre dostudur.

Cam ambalaj ürünleriyle sürdürülebilir üretim ve bilinçli tüketimi yaymak için çalışan GCA, cam ambalajı öneriyor.

GCA, ASD Ambalaj Sanayi Kongresi'ne Katıldı

 

21.11.2019