GCA Feve Pazar ve Endüstri Komite Toplantısına Katıldı

GCA üyesi olduğu Avrupa Cam Ambalaj Üreticileri Federasyonu (FEVE) tarafından organize edilen FEVE Pazar ve Endüstri komite toplantısına katıldı. Brüksel’de 25 Ocak’ta gerçekleştirilen komite toplantısında 2018-2019 yıllarında yapılacak projeler ve planlamalar konuşuldu.

Türkiye’de cam ambalaj sektörünün önde gelen şirketlerden biri GCA 2017 yılından beri üyesi olduğu Avrupa Cam Ambalaj Üreticileri Federasyonu’nun (FEVE) FEVE MarketPlace komite toplantısına katıldı. Toplantıda, cam ambalaj sektörü için önemli projelerinin detayları ve planlanmaları değerlendirildi.

Merkezi Brüksel’de bulunan FEVE, 1977 yılında kurularak şu anda Avrupa Birliği, İsviçre ve Türkiye olmak üzere cam ambalaj sektörü içerisinde bulunan yaklaşık 20 bağımsız kurumsal gruba ait 60 kurumsal üyeye sahip bir federasyondur. Bünyesinde Türkiye, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre ve İngiltere merkezli cam ambalaj üreticileri barındıran FEVE, kar amacı gütmeyen bir yapıdır. Bu uluslararası yapının çatısı altında sektöre değer kazandıran değerli projeler yer alıyor.

FRIENDS OF GLASS İLE DAHA TEMİZ BİR DÜNYA

25 Ocak’ta gerçekleştirilen ve GCA’nın da katıldığı FEVE Pazar ve Endüstri komite toplantısında en çok değerlendirilen konulardan biri de Friends of Glass projesi oldu. Friends of Glass projesi cam ambalaj ile ilgili bütün çalışmaları destekleyen bir topluluktur. Proje, cam içeren bir yaşam biçimini savunarak bütün çalışmalarını üç ana başlığın içinde yürütüyor: sağlık, lezzet ve sürdürülebilirlik. Türkiye’nin de aktif bir rol aldığı Friends of Glass projesi ile dünyanın daha temiz bir yer haline gelmesi için cam ambalaj kullanımı ve geri dönüşümü artırılmaya çalışılmaktadır.

GCA Feve Pazar ve Endüstri Komite Toplantısına Katıldı

 

05.02.2018