GCA Genel Müdürü Abdullah Gayret Ortaokul Öğrencilerine Meslek Deneyimlerini Anlattı

GCA Genel Müdürü Abdullah Gayret, Doğa Koleji Rehberlik Birimi’nin düzenlediği "Bilim ve Meslek Tanıtım Günleri" organizasyonu kapsamında Doğa Ortaokulu 5. 6. ve 7. sınıflara seminer verdi.

Gelecek nesillerin eğitimini önemseyen GCA, Doğa Koleji’nin düzenlediği “Bilim ve Meslek Tanıtım Günleri” organizasyonuna katıldı. Ortaokul çağlarında olan öğrencilere farklı meslekleri tanıtmanın yanı sıra meslek seçimlerine de katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen organizasyonda; her hafta bir veli olmak üzere dört hafta boyunca akademisyenlik, doktorluk, polislik, mühendislik ve yöneticilik meslek dallarında uzman kişiler tarafından konuşmalar yapıldı.

“Bilim ve Mesleki Tanıtım Günleri” kapsamında 2 Mayıs 2018 tarihinde GCA Genel Müdürü Abdullah Gayret ise “Geleceğimizi Belirlemek” başlıklı sunumu yaparak, 140 öğrenciye mesleki deneyimlerini anlattı ve gençlerle keyifli sohbet etti. Gürok Grubu çatısı altında mühendislikten fabrika genel müdürlüğüne kadar uzanan yolculuk deneyimlerini paylaşan Gayret; kimler mühendis olmalı, doğru mesleği nasıl seçeriz, iş hayatında hangi değerlere sahip olmamız gerekir, hayata bakış açılarımız nasıl olmalı, geleceğimiz için neler yapmalıyız, geleceğimizi şekillendirecek teknolojiler ve akımlar gibi birçok konuyu da örnekleriyle birlikte ele aldı.

HAYATTAKİ ÖNCELİK SIRASI; AİLENİZ, KENDİNİZ, İŞİNİZ ŞEKLİNDE OLSUN

Bu tür çalışmaların çocukların yeteneklerine uygun meslek seçimlerinde yararlı olduğunu vurgulayan Gayret, “GCA olarak böyle değerli bir organizasyonda bulunmaktan memnuniyet duyduk. Doğa Koleji yönetimi önümüzdeki yıl da bu tür çalışmalara devam edeceklerini belirttiler. Tekrarlanması durumunda daha kalabalık şekilde katılım sağlamak bizi mutlu eder” şeklinde konuştu. Seminerin sonunda ise hayal kurmanın iş hayatında da önemli olduğunu vurgulayan Gayret, şöyle devam etti: “Güzel bir hayaliniz olsun ve yılmadan peşinde koşun. Her ne olursanız olun, ama iyi bir insan olun. İyi ve yakın arkadaşlarınız olsun, mutluluğunuzu ve üzüntülerinizi paylaşın. Aileniz her zaman en değerli varlığınız, kırmayınız. Öğretmenlik en yüce meslek, öğretmenleriniz bilgi kaynaklarınız ve rehberleriniz, saygı ve sevgide hiç kusur etmeyiniz. Hayattaki öncelik sırası; Aileniz, Kendiniz, İşiniz şeklinde olsun.”

BİR BİREYİN DOĞRU MESLEK SEÇİMİNDE KENDİSİNİ TANIMASI ÖNEMLİ

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Doğa Koleji Müdürü Alper Ersoy, öğrencilerin ileride maddi kaygısını ikinci planda tutarak ilgi ve yetenekleri dahilinde severek yapmak istedikleri bir meslek seçimi yapmaları gerektiğini dile getirerek şöyle devam etti: “Bilim ve Meslek Tanıtım Günleri kapsamında öğrencilerimizin çağımızın önde gelen mesleklerin tanıma, geleceğin meslekleri hakkında bilgi sahibi olma ve bu mesleklerin kendi hayatlarında doğru yere konumlandırmalarını hedefledik. Bir bireyin doğru meslek seçiminde kendisini iyi tanıması çok önemli. Okulumuzda böyle etkinlikler gerçekleştirerek öğrencilerimizin kendilerini daha iyi tanımaları için doğru kişilerle, doğru örneklerle ve doğru yöntemlerle rehberlik etmeyi planlıyoruz.”

GCA Genel Müdürü Abdullah Gayret Ortaokul Öğrencilerine Meslek Deneyimlerini Anlattı

 

07.05.2018